Vasaris-sveikatingumo mėnuo. Gal pradėkime nuo grūdinimosi?:)))

Vasaris-sveikatingumo mėnuo. Gal pradėkime nuo grūdinimosi?:)))

Vasaris, kaip ir kasmet, buvo skelbiamas sveikatingumo mėnesiu. Visą mėnesį mūsų darželyje bus propaguojamas sveikas gyvenimo būdas, skleidžiamos sveikatos priežiūros ir stiprinimo žinios.

GAL  PRADĖKIME NUO GRŪDINIMOSI?

Pasak mokslininkų, grūdinimasis – tai procedūrų sistema, didinanti žmogaus organizmo atsparumą nepalankių meteorologinių veiksnių poveikiui.

Kas vyksta grūdinant kūną?

Grūdinimosi metu odos receptoriai, veikiami aplinkos temperatūros, perduoda impulsus į centrinę nervų sistemą. Nuo šalčio odos kraujagyslės susitraukia ir dėl to išsiskiria mažiau šilumos, o nuo šilumos kraujagyslės išsiplečia ir kūnas atšąla (prie to prisideda ir prakaitavimas). Išorės dirgikliai sukelia stresinę organizmo reakciją, kurioje dalyvauja hipofizė, antinksčiai ir skydliaukė. Dėl jų išskiriamų hormonų intensyvėja medžiagų apykaita, padidėja šilumos gamyba (veikiant šalčio dirgikliams). Odos receptorių dirginimas grūdinimosi procedūrų metu gali būti prilyginamas akupunktūrai ar kitoms gydomosioms procedūroms, kai veikiami biologiškai aktyvūs taškai.

Grūdinimosi procedūrų metu didėja organizmo aprūpinimas krauju, nes stimuliuojama širdies ir kraujagyslių sistemos veikla. Gerėja audinių aprūpinimas deguonimi ir kitomis būtinomis medžiagomis. Taip pat didėja ir organizmo atsparumas stresui.

Tinkamai pasirinktos ir sistemingai atliekamos grūdinimosi procedūros tobulina žmogaus organizmo gebėjimą koordinuoti šilumos gaminimą ir jos išspinduliavimą reaguojant į aplinkos sąlygas ir padeda išvengti tiek kūno peršalimo, tiek perkaitimo.

MES JAU PRADĖJOME, O JUS?:)))

Komentarai įrašui Vasaris-sveikatingumo mėnuo. Gal pradėkime nuo grūdinimosi?:))) yra išjungti

Comments are closed.

Leave a comment